Ramazan Genel

‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’

 

 

Ramazan çalışmalarını bu yıl ‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’ çağrısıyla başta Türkiye olmak üzere 30 ülke ve 100’ün üzerinde bölgede gerçekleştireceğiz.

 

Bu yıl ‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’ çağrısıyla Ramazan faaliyetlerini dünyanın dört bir tarafında gerçekleştirecek olan derneğimiz ihtiyaç sahiplerine kumanya, zekât, fitre ve bayramlık kıyafetler ulaştıracak. Önceden belirlenen ihtiyaç sahiplerinin evlerine yemek kumanyaları dağıtarak iftar organizasyonları yapılacak.

 

Sosyal Yardım Kartı

 

Tüm dünyayı etkileyen korona virüs salgını nedeniyle işlerinden ayrılan, maddi gelir seviyesinde daralma yaşayanlara, yaşlı ve hasta ihtiyaç sahiplerine 200 TL’lik alışveriş kartı dağıtımları gerçekleştirilecek.

 

Ramazan kumanyası

 

Ramazan ayı ile birlikte Dünyanın dört bir tarafında ki, İslam coğrafyalarında yardımlarımızı ‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’ çağrısıyla gerçekleştireceğiz. Bu yıl Ramazan yardımları kapsamında 15 bini Türkiye’de olmak üzere 30 ülke de 25 bin aileye Ramazan kumanyası ulaştırarak sofraları bereketlendireceğiz.

 

İftarlık kumanya dağıtımları

 

Ramazan ayının bereketini birlikte yaşamak amacıyla dünyanın dört bir tarafında kurulan kardeşlik sofraları bu sene salgın tedbirleri nedeniyle yerini evlere dağıtılacak iftarlık yemek kumanyalarına bırakacak. On binlerce kişiye bu Ramazan’da iftarlık yemek kumanyası dağıtımı gerçekleştirilecek.

 

Zekât, fitre ve fidye dağıtımları

 

Ramazan yardım çalışmaları kapsamında ekiplerimiz Türkiye, Yemen, Gazze, Kudüs, Suriye ve Bangladeş’te başta olmak üzere 30 ülkede yoksul ailelere zekât, fidye ve fitre dağıtımları gerçekleştirecek.

  

Kriz, Savaş ve Salgın bölgelerine Öncelik

 

Başta Türkiye olmak üzere, abluka altında olan Gazze, işgal altında bulunan Kudüs, iç savaşın yaşandığı Suriye, Yemen ve Arakan gibi kriz bölgelerinde ve korona virüs salgınının yaşandığı bölgelere öncelik vererek yardım faaliyetleri gerçekleştirilecek.

 

Bayramın sevinci çocuklarla yaşanacak

 

Bayramın sevincini en çok yaşayacak olan çocukları da unutmayacak olan derneğimiz, yardım faaliyetlerinin yapılacağı bölgelerde ekiplerimiz tarafından çocuklara bayramlık kıyafetler ve oyuncaklar hediye edilecek.

 

Suriye’ye yardımlar sürecek

 

İç savaşın yaşandığı Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşamlarını sürdüren mülteci ailelere Ramazan kolisi, zekât, fitre, iftarlık kumanya ve bayramlık kıyafet dağıtımları gerçekleştirilecek. Ayrıca mültecilerin barınma sorunun çözümü için temelini attığımız 4000 briket evin açılışları Ramazan ayında devam edecek.

 

Ramazan’da Faaliyeti Yapılacak Diğer Projeler

 

Ramazan yardımları dışında birçok ülkede kalıcı eserler ile su kuyularının temel atma ve açılışlarını gerçekleştirilecek.

 

-Çad, cami projesi temel atma organizasyonu

-Bangladeş Mescid-i Aişe Camii açılışı

-Burkina Faso Külliye açılışı

-Kenya Âdem & Sevil Alkaç Camii açılışı

-Tanzanya Medrese-i Yusufiye Okulu açılışı

-Suriye briket ev projeleri açılışları

-Birçok ülkede su kuyusu ziyaretleri ve açılışları

 

Nerelere yardım ulaştırılacak?

 

Başta Türkiye olmak üzere 30 ülkede Ramazan yardımları gerçekleştireceğiz;

Avrupa; İspanya, Arnavutluk, Bulgaristan, Macaristan, Kosova, Bosna Hersek ve Makedonya

Afrika; Burkina Faso, Çad, Kenya, Mali, Somali, Nijer, Gana ve Tanzanya

Orta Doğu; Suriye, Irak, Yemen, Filistin (Gazze, Kudüs) ve Lübnan

Asya; Kırgızistan, Vietnam, Hindistan, Moğolistan, Sri Lanka, Filipinler (Moro), Bangladeş, Myanmar ve Afganistan

 

Geçen Ramazan neler yapıldı?

 

2020 yılı Ramazan ayında 27 ülkede yapılan yardımlarda;

-21 bin aileye gıda kumanyası dağıtıldı.

-2 bin çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi.

-2 bin aileye fitre ve zekât ulaştırıldı.

-15 bin kişiye iftarlık kumanya dağıtımı yapıldı.

 

Destek olmak için

 

Bu yılda Ramazan sevincini ihtiyaç sahipleriyle birlikte yaşamak çağrıda bulunan derneğimiz, Ramazan kumanyası, market kartı ve bayramlı bedelini 2000 TL, fidye bedelini ise 28 TL olarak belirledi.

 

Ayrıca RAMAZAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğimizin 0216 614 04 61 numaralı irtibat telefonuna ulaşarak yetkililerin yönlendirmesiyle zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ramazan Genel

Ramazan çalışmalarını bu yıl ‘‘Ramazanda Biriz Sofrada Beraberiz’’ çağrısıyla başta Türkiye olmak üzere 30 ülke ve 100’ün üzerinde bölgede gerçekleştireceğiz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik