Lübnan Acil Yardım

Türkiye Lübnan’da yaraları sarıyor

 

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta yaşanan patlama sonrası bölge için acil yardımlarımızı sürdürürken, ihtiyaç sahibi ailelerin ev tadilatlarını gerçekleştirmeye başladık.

 

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen ve etkileri tüm ülkeyi saran patlama sonrası, başlattığımız yardım çalışmaları devam ediyor. Beyrut’ta ihtiyaç sahibi ailelerin zarar gören evlerinin tadilat ve onarımlarını gerçekleştiriliyor.

 

Ekiplerimiz, partner kuruluşlarla birlikte Beyrut Limanı’na yakın Eşrafiye ve Karantina bölgelerinde patlamadan zarar gören evlerin tadilatlarını ve yenileme çalışmalarını yaparken, ay sonuna kadar 50’nin üzerinde evin tadilatının tamamlanması hedefleniyor.

 

Acil yardımlar sürüyor

 

Lübnan’da bulunan yardım ekiplerimiz Beyrut ve çevre bölgelerde evsiz kalmış 11 binden fazla kişiye sıcak yemek dağıtımı, 10 bin aileye içme suyu, 200 aileye kumanya ve binlerce aileye düzenli ekmek dağıtımı gerçekleştirerek toplamda 55 binden fazla kişiye yardım ulaştırdı.

 

Bölgenin acil una ihtiyacı var

 

Acil yardımlarla ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Kemal Özdal yaptığı açıklamada ‘‘Beyrut’ta patlamanın yaşandığı günden itibaren acil yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Patlamada zarar gören evlerin onarımlarına da diğer taraftan başladık, toplamda 50’nin üzerinde evin tadilatını gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bölgenin acil olarak un, tıbbi malzeme ve ilaca ihtiyacı var. Hayırseverlerimizin yapmış olduğu desteklerle kardeş Lübnan halkının yaralarını sarmaya devam edeceğiz’’ İfadelerini kullandı.

 

Lübnan’a destek olmak için

 

“Lübnan’ı Yalnız Bırakma” çağrısıyla başlatmış olduğumuz yardım kampanyası ile Lübnan’a yardım ulaştırmaya devam edecek.

 

Siz de başlatmış olduğumuz yardım çağrısına destek olmak için LÜBNAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilir. Banka hesap numaralarına www.sadakatasi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefona ulaşabilirsiniz.

 

 

Lübnan Acil Yardım

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yaşanan patlama sonrası evlerinden olan ve yardıma ihtiyaç duyan kardeşlerimiz için desteklerinizle temel insani yardım malzemeleri ulaştiriyoruz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik