Kış Yardımları

‘‘2020-2021 Kış İyilik Koleksiyonu’’

Kış aylarının gelmesiyle birlikte başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir tarafında gerçekleştireceğimiz yardım çalışmalarına ‘‘2020-2021 Kış İyilik Koleksiyonu’’ çağrısıyla başladık.

Soğuk kış aylarının kendisini hissettirmesi ile birlikte başta Türkiye olmak üzere Suriye, Filistin, Lübnan, Orta Asya ve Balkanları da kapsayan kış çalışmalarımıza ‘‘2020-2021 Kış İyilik Koleksiyonu’’ çağrısı ile başladık.

İslam coğrafyalarında yaşanan krizlerin devam etmesi ile birlikte soğuk havaların gelmesi, bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanların çok zor koşullar altında yaşamasına neden oluyor. Son yıllarda komşu bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan göç etti. Yüz binlerce kişi hayatını kaybetti. Suriye ve Lübnan’da mülteci kamplarında yaşayan ihtiyaç sahipleri kış aylarını derme çatma çadır ve ısıtıcılardan yoksun bir şekilde geçirmekte.

Ülkemizde ve yardıma muhtaç İslam coğrafyalarında kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Başta Türkiye olmak üzere Suriye, Lübnan, Filistin, Orta Asya ve Balkanlar'da kışlık malzeme dağıtımları gerçekleştireceğiz. Bu çalışma kapsamında halkımızın yapacak olacakları yardımlar ile beraber çetin kış koşulları altında yaşayan kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Başlattığımız kış yardımları kampanyası kapsamında belirlediğimiz acil ihtiyaç malzemeleri;

-Battaniye: 60 TL

-Gıda kolisi 175 TL

-Hijyen paketi: 110 TL

-Bebek paketi: 105 TL

-Bot: 55 TL

-Mont: 125 TL

-Atkı, bere ve eldiven: 30 TL

-Pantolon 70 TL

-Yakacak (prina) 1 ton: 1.200 TL

-Soba: 150 TL

Destek olmak için;

Başlatmış olduğu kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca İYİLİK yazıp 2989'a SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Kış Yardımları

‘‘2020-2021 Kış İyilik Koleksiyonu’’ Kış aylarının gelmesiyle birlikte başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir tarafında gerçekleştireceğimiz yardım çalışmalarına ‘‘2020-2021 Kış İyilik Koleksiyonu’’ çağrısıyla başladık. İYİLİK yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL destek olabilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik