Kış Yardımları

‘‘Bu kış lapa lapa iyilik yağsın’’


Derneğimiz soğuk kış aylarının gelmesiyle birlikte dünyanın dört bir tarafında kış yardım çalışmalarına ‘‘Bu kış lapa lapa iyilik yağsın’’ çağrısıyla başladı.

Kış mevsiminin kendisini hissettirmesi ile birlikte başta Türkiye olmak üzere Suriye, Filistin, Lübnan, Orta Asya ve Balkanları da kapsayan kış çalışmalarımıza ‘‘Bu kış lapa lapa iyilik yağsın’’ çağrısı ile başlanıldı.

İslam coğrafyalarında yaşanan zulümlerin devam etmesi ve kış aylarının kapıya dayanması bu bölgelerde hayata tutunmaya çalışan insanları çok zor koşullar altında bırakıyor. Son yıllarda komşu bölgelerde yaşanan savaşlar ve işgaller neticesinde milyonlarca insan göç etti. Yüz binlerce kişi hayatını kaybetti. Suriye ve Lübnan’da mülteci kamplarında yaşayan ihtiyaç sahipleri kış aylarını derme çatma çadır ve ısıtıcılardan yoksun bir şekilde geçirmekte. 

Ülkemizde ve yardıma muhtaç İslam coğrafyalarında kış kampanyası kapsamında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Başta Türkiye olmak üzere Suriye, Lübnan, Filistin, Orta Asya ve Balkanlar'da kışlık malzeme dağıtımları gerçekleştireceğiz. Bu çalışma kapsamında halkımızın yapacak olacakları yardımlar ile beraber çetin kış koşulları altında yaşayan kardeşlerimizin kışlık ihtiyaçlarını karşılayacağız.

Sadakataşı Derneği olarak zor koşulların artması nedeniyle kış yardımları kampanyası kapsamında acil ihtiyaç malzemeleri olarak; 

-battaniye
-atkı, bere, eldiven takımı
-mont
-bot
-yakacak


Derneğimizin başlatmış olduğu kış yardımları kampanyasına destek olmak için banka hesap numaralarına, www.sadakatasi.org.tr web adresinden ulaşabilirler. Ayrıca KIŞ yazarak 2989'a SMS göndererek 5 TL, KIŞ yazarak 6780’e SMS göndererek 10 TL destekte bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0216 614 04 61 numaralı telefonu arayarak dernek yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

Kış Yardımları

"Bu kış lapa lapa iyilik yağsın!" Bu soğuk kış günlerinde onları soğuktan koruyacak ve yürekleri ısıtacak en güzel şey, gönülden bir iyilik. Yapacağınız yardımlarla ihtiyaç sahiplerine kışlık yardımlar ulaştırıyoruz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik