Gelir Temini Projesi

''İyilik Gelir Hep Kalır''

Mülteci kamplarında yaşayan Arakanlı aileler için başlatmış olduğumuz ‘Gelir Temini Projesi’ ile Arakanlılar geçimlerini sağlıyor ve meslek ediniyorlar. Sizde yapacağınız dikiş makinası, van ve rikşa yardımlarıyla Arakanlı ailelerin geçimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Rikşa

Arakanlı mültecilerin yaşadığı kamplarda, yoksul ailelerin geçimlerini sağlamaları ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları için yerel insan taşıma aracı olan ‘‘rikşa’’ dağıtımları ile Rohingyalı aileler iş sahibi olurken diğer yandan yaşamlarını idame ettiriyorlar. Sizde yapacağınız rikşa yardımı ile bir ailenin geçimine katkıda bulunabilirsiniz.

Van

Ülkeleri Myanmar’dan yaşadıkları katliamlardan kaçıp komşu ülke Bangladeş’e sığınan Arakanlı mülteci ailelerin geçimlerini sağlamaları amacıyla ‘Gelir Temini Projesi’ kapsamında kamp içlerinde yük taşımacılığında kullanılan ‘‘van’’ dağıtımları gerçekleştirerek ailelerin geçimlerini sağlamalarına katkı sağlanıyor. Yapacağınız van yardımı ile sizde bir aileye destek olabilirsiniz.

Dikiş Makinesi

Bangladeş’te bulunan Arakanlı mülteci kamplarında yaşayan ailelerin geçimlerine bayanlarında katkıda bulunması için ‘‘dikiş makinası’’ dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Bayanlar temin ettikleri kumaşları dikimlerini yaparak ticaretini gerçekleştiriyor ve ailelerinin ihtiyacı olan kıyafetlerin dikimlerini sağlıyor. Sizde yapmış olacağınız bir dikiş makinesi yardımı ile Arakanlı bir mülteci aileye katkıda bulunabilirsiniz.

Gelir Temini Projesi

Proje genel fonuna dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

bağış güvenlik